Przygotuj się na zimę i wczesną wiosnę z maszynami STIGA

Ogród to niezwykły dodatek do życia codziennego, jeżeli właściciel dobrze się nim zaopiekuje. Zarośnięty bądź niezadbany sprawi, że będzie odbierany negatywnie, gdyż utraci swój blask i stanie się obowiązkiem, o który trzeba niechętnie zadbać. Mając w posiadaniu różnego rodzaju narzędzia, dbanie o ogród nie jest wcale trudne i może nawet sprawić nieco przyjemności w czasie wolnym.

Jak przygotować trawnik i glebę? – profesjonalne wertykulatory

Wyglądający jak kosiarka wertykulator, może przypadkowo zostać z nią pomylony. Jego zadanie jest jednak zgoła odmienne. Tego rodzaju urządzenie jest używane w doprowadzaniu powietrza do darni, dzięki czemu możliwe staje się stworzenie lepszych warunków nawodnienia i nawożenia. Szczególnie dobrze sprawdzi się podczas uzupełniania „łysego trawnika”, który zwykle powstaje po chłodniejszych miesiącach, w których obumiera trawa i tworzą się mało estetyczne puste miejsca w przestrzeni ogrodu. W sklepie internetowym stiga.pl odnaleźć można zarówno modele spalinowe, jak i elektryczne, które świetnie sprawdzą się przy pielęgnacji całego ogrodu.

Elektryczne Wertykulatory – uniwersalne modele

STIGA SV 213 E jest modelem elektrycznym, który świetnie sprawdzi się jako pierwszy wertykulator w gospodarstwie domowym. Posiada silnik szczotkowy o mocy 1300 W, który stworzony został z komponentów wysokiej jakości. Ponadto, wyposażony jest w wymienny wałek i 16 stalowych noży lub 36 sprężyn. Ponadto, wszelkie odpadki zbierane są do kosza, którego pojemność sięga aż 40 litrów.

Zainteresować się można także ulepszoną wersją wertykulatora elektrycznego, czyli modelem SV 415 E. Za jego pomocą wykonać można właściwie te same czynności, co z modelem tańszym, jednak wykona się je po prostu lepiej. Moc silnika szczotkowego zwiększono do 1500 W, a liczbę noży ze stali do 20 lub 44 spręży. Pojemność kosza także została zwiększona do 50 litrów.

Pogromcy śniegu – niezawodne odśnieżarki elektryczne

Elektryczne odśnieżarki śniegu charakteryzują się cichą pracą, przy której nie wydzielają się spaliny ani ogłuszający hałas. Co więcej, mają stosunkowo niewielkie gabaryty, co znacząco ułatwia ich przechowywanie. Co prawda można odśnieżyć wjazd w standardowy sposób za pomocą łopaty do śniegu, jednak zapewne niejedna osoba przekonała się o tym, jak żmudne jest to zajęcie, zwłaszcza przy odśnieżaniu większej powierzchni. Odśnieżarki elektryczne zasilane są za pomocą źródła zasilania, do którego podpinane są za pomocą przewodu, a te akumulatorowe mogą pracować dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-jonowemu, co znacznie ułatwia pracę na większej przestrzeni.

Odśnieżarki akumulatorowe na każdą pogodę

Odśnieżanie nie musi być męczącym obowiązkiem, a może stać się świetną zabawą dzięki odśnieżarce. Akumulatorowa odśnieżarka ST 300e umożliwia bezproblemowe odśnieżanie pojazdów, tarasów i schodów do głębokości sięgającej nawet 15 centymetrom. Zasilany za pomocą 48 V baterii STIGA, potrafi osiągnąć najbardziej wydajne rezultaty przy niskim hałasie, konserwacji i wibracjach. Urządzenie śmiało może pracować w niskich temperaturach, nawet do -20°C.

Z kolei model ST9 700e z łatwością wyczyści opady śniegu o nawet pół metrowej szerokości i głębokości do 20 cm. Jest to świetna maszyna, która w okresie zimowym naprawdę może zabłysnąć. Dzięki regulowanemu deflektorowi możliwe staje się kontrolowanie kierunku, w którym wyrzucany jest śnieg, dzięki czemu możliwa staje się praca blisko drzwi i granicy posesji, bez obawy o rzucanie śniegiem na sąsiednią posesję lub obrzucanie nim własnego domu, Jego baterie 48 V z łatwością mogą być wykorzystane w innych narzędziach ogrodniczych STIGA, co czyni z niego uniwersalny dodatek do kolekcji maszyn ogrodniczych.